COMMITTEES

Organizing committee

 

General chair

Dr. Norberto Garcia Barriga, UMSNH

Program chair

Dr. Manuel Madrigal Martínez, ITM

Publication chair

Dr. Fernando Ornelas Téllez, UMSNH

Publicity chair

Dra. Nandini Barbosa C., UMSNH

Finance chair

ISC. Bertha Georgina Flores, UMSNH

Registration committee

M.I. Rosalia Mora Juárez, UMSNH

M.C. José Luis Guillén Aguirre, UMSNH

M.C. Alberto Alvarez Martin

Exhibits committee

Dr. Fernando Martínez Cardenas, ITM

Dr. Edgar L. Moreno Goitia, ITM

Dr. Roberto Tapia Sánchez, UMSNH

 

 

Technical committee
 
 

Dr. Enrique Acha Daza – Tampere University of Technology

Dr. Jan Meyer – Technische Universitaet Dresden

Dr. Miguel Ortega Vázquez – University of Washington

Dra. Diana Florez – HEI, Yncréa Hauts-de-France

Dr. Antonio Calleja – Universidad de Oviedo

Dr. Manuel Rico Secades – Universidad de Oviedo

Dr. Michael Hernández Gómez – Wat&Well

Dr. Arnaud Davigny – HEI, Yncréa Hauts-de-France

Dr. Christophe Saudemont – HEI, Yncréa Hauts-de-France

Dra. Mónica Alonso Gómez – Universidad Carlos III de Madrid

M.I. Germán J. Carmona Paredes – Universidad Nacional Autónoma de México

Dr. Juan Carlos Olivares Galvan – Universidad Autónoma Metropolitana

Dr. Juan Manuel Ramirez – CINVESTAV

Dr. Ulises Cano Castillo – INEEL

Mtro. Félix Loyola Morales – INEEL

Dr. Manuel Madrigal Martínez – Instituto Tecnológico de Morelia

Dr. Fernando Martínez Cárdenas – Instituto Tecnológico de Morelia

Dr. Edgar L. Moreno Goytia – Instituto Tecnológico de Morelia

Dr. Félix Calderón Solorio – Universidad Michoacana de San Nicolás de Hidalgo

Dr. Juan José Flores Romero – Universidad Michoacana de San Nicolás de Hidalgo

Dr. Claudio R. Fuerte Esquivel – Universidad Michoacana de San Nicolás de Hidalgo

Dr. Norberto García Barriga – Universidad Michoacana de San Nicolás de Hidalgo

Dr. Fernando Ornelas Téllez – Universidad Michoacana de San Nicolás de Hidalgo

Dr. Roberto Tapia Sánchez – Universidad Michoacana de San Nicolás de Hidalgo